Kreskówki

Blog

Ocena symulacji szkoleniowej – dyskusja

Skuteczna symulacja menedżerska to często podstawa udanego warsztatu psychologicznego czy kongresu. Nie dziwi więc, że właściciele firm doradczych mogą nieraz dedykować kilkanaście godzin nad napisaniem autorskiej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Często też próbują zastrzec prawa autorskie aby w kolejnych latach certyfikować kolejnych trenerów. Dochody z tego typu działalności mogą u najlepszych trenerów siegać trzystu tysięcy PLN rocznie. Choć co prawda trzeba założyć haracz dla fiskusa. Tak czy siak jest się o co bić. Tak bardzo są to istotne kwoty, że kilkuset wykładowców z polskich firm kształtuje swoje przychody w głównej mierze z udustępniania innym symulacji.
W vortalu Goldenline odbywa się właśnie gorąca dyskusja w której czytelnicy portalu toczą potyczki w temacie domniemanego ale rzecz jasna nieudowodnionego plagiatu. Dyskusja ten toczą się w forum dedykowanego opiniom o Training Partners
Analizowane wątki rozpaliły do czerwoności piszących na tym forum menedżerów personalnych. Niejeden dyskutant ma mimo szczątkowej ilości faktów ugruntowane silnie kategoryczne wnioski. Analizowane są możliwości przewodu w sądzie. Warto przejrzeć się debacie.
A tak na boku – temat licencji i certyfikacji materiałów konferencyjnych jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nikt się nie założy jaki byłby potencjalny wyrok sądu. Konsultanci organizujący kursy biznesowe, konferencje sprzedażowe czy wyjazdy integracyjne mają spory dylemat. Również prawodawstwo unijne nie rozwiązują tego problemu.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.

Następne ciekawe artykuły naszej witryny:

Comments are closed.Popular