Kreskówki

Blog

Zakup nawigacji – na co zwrócić uwagę?

Zakup nawigacji-na co zwrócić uwagęDzisiaj bez nawigacji GPS jak bez ręki, a tradycyjne mapy powoli odchodzą do lamusa. Niestety sprzęt sprzętowi nierówny – wśród wielu podobnych modeli niełatwo wybrać ten najlepszy. Jednak jeżeli chcemy bez stresu i nerwów dotrzeć w wybrane przez nas miejsce, odpowiedni model nawigacji samochodowej to podstawa. Zatem jak kupić dobrą nawigację? Oto kilka wskazówek.

Mapy

Dobra mapa to podstawa. Bez niej nawet najlepsza nawigacja nie pomoże nam bez problemu dotrzeć do celu. Kupując nawigację, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na aktualizację map oraz ich ceny. Dzisiaj coraz więcej modeli – tak jak np. TomTom Start 60 – daje możliwość zakupu dożywotnich map, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które pół życia spędzają w podróży i nie zawsze pamiętają o tym, aby zaktualizować mapę. Jest to pomocne szczególnie teraz, gdy z miesiąca na miesiąc powstaje coraz więcej nowych dróg i tras. Poza samymi mapami, bardzo przydatne okazują się takie funkcje, jak asystent parkowania – informuje nas, w którym miejscu znajduje się najbliższy parking, fotoradary – ostrzeganie przed kontrolami prędkości, mówione nazwy ulic – ułatwiają odnalezienie miejsca docelowego i pomagają skupić się na drodze. W sklepach pojawiły się również modele, które posiadają tzw. mapy trójwarstwowe. Jest to aplikacja, która pozwala na rozpoczynanie podróży z najaktualniejszą mapą oraz wyznaczanie najszybszych tras i najdokładniejszych czasów podróży za pomocą specjalnej technologii.

Budowa

Kupując nawigację, nie skupiajmy się jednak wyłącznie na mapach. Jednym z najważniejszych elementów jest także jej budowa. Tutaj wygląd odgrywa bardzo dużą rolę. Odpowiednia wielkość sprzętu to podstawa – nawet najbardziej dokładne mapy na nic się nam zdadzą, jeżeli nie będziemy w stanie ich odczytać. Zatem im większy ekran, tym lepiej. Najbardziej odpowiedni powinien mieć 5-6 cali. Bardzo ważny jest również precyzyjny panel dotykowy oraz dobrej jakość głośnik, który nie zepsuje się po tygodniu użytkowania lub po prostu dźwięki nie będą zrozumiałe. Inną jakże znacząca rzeczą jest stabilność mocowania. Uchwyt powinien być mocny i nie może odklejać się od przedniej szyby. Zapewni to nie tylko dobrą widoczność map, ale również sytuacji na drodze.

To tylko najważniejsze rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę, kupując nawigację GPS. Tego typu sprzęt jest niezwykle pomocny, jednak tylko wtedy, gdy odpowiednio dobierzemy go do naszych potrzeb.

Comments are closed.Popular