Bydlení na koleji, privátu či v bytě? Máto své výhody i nevýhody

Před nástupem na vysokou školu si musíte rozmyslet, zda budete do školy dojíždět, bydlet v bytě, na privátu nebo na koleji. Každá z možností má své výhody, ale i nevýhody. 

Bydlení na kolejích

Pokud si zvolíte bydlení na kolejích, musíte počítat s tím, že budete pokoj sdílet i s dalším člověkem. Ideální je bydlet na koleji s kamarádkou, ale to se vám ne vždy podaří. Koleje jsou mnohdy velmi špatně vybavené. Počítat musíte jen s malou kuchyní, postelí a pracovním stolem. Pokud vám nevadí méně soukromí a rádi žijete s přáteli, je to pro vás ideální. Pokud toužíte po útulnějším domově i na vysoké, měli byste porozhlédnout jinde. Výhodou kolejí je i nízká cena za ubytování.

Privát?

Možností je pro vás privát, tedy ubytování ve studentském bytě či domě vyhrazeném pro studenty. Jedná se o dražší bydlení, která však bývá lépe vybaveno a je mnohdy jedinou šancí pro studenty, kteří nezískají kolej.

Proč zvolit byt?

Třetí možností je pronájem bytu, ideální pro páry či skupinu kamarádek. Pronájem bytu vyžaduje zodpovědnost, splacení kauce a poměrné rozdělení nájmu. Do bytu musíte také shánět základní vybavení, což může být problém. Najdete v něm však dostatek prostoru i větší kuchyň než na kolejích.

, , , , , , ,