Co je Candida albicans a jaké jsou cesty k vyléčení?

Houbu Candida albicans lze řešit i přirozeným způsobem. Jedná se o přemnoženou kvasinku, která se projeví zejména narušením střevní a poševní flóry.

Kandidóza je nejběžnější formou infekce

Ve vědeckých kruzích je známo více, než 20 druhů kandid, ale my se budeme zabývat konkrétně Candidou Albicans. Houba candida je v malém množství přítomna u všech lidí v zažívacím traktu i v kůži spolu s dalšími patogenními bakteriemi, houbami a viry.

Jejich celkový počet je však zanedbatelný a tzv. „pod kontrolou“ (díky přátelskými bakteriím a dobře vyvinutým imunitním systémem). V našem těle tedy existuje rovnováha se soužitím „přátelských“ a patogenních bakterií.

Když se ovšem candida z nějakého důvodu pomnoží, o slovo se začne hlásit vaginální kvasinková infekce, obecně kandidóza. Nejčastěji k tomu dochází při určitých hormonálních změnách, např. těhotenství, antikoncepce, užívání antibiotik, oslabená imunita a určité druhy specifických nemocí, např. cukrovka.

Jak se přenáší?

Přenos houby Candida albicans se snadno získá při pohlavním styku, zvláště když není dodržována správná hygiena. Mezi další rizika patří přenos z konečníku, dlouhodobě působící vlhkost, syntetické spodní prádlo a pocení. Pokud se houba dostane do krevního oběhu, může cestovat do různých částí těla a způsobit odlišné infekce, nejen vaginální.

Co ještě může napovídat tomu, že je u vás přítomna přemnožená Candida?

  • Cítíte se vyčerpaní, ospalí a unavení
  • Nejste schopni se koncentrovat
  • Problém s rozmazaným viděním
  • Trpíte zažívacími potížemi
  • Máte bolesti kloubů, svalů, chronický průjem nebo naopak zácpu
  • Máte sklon k depresím

Konečným důsledkem dlouhodobé kvasinkové infekce je přetížení imunitního systému toxickou zátěží. Reakcí na to je produkce protilátek a dalších látek, jenž zapříčiní zánětlivou reakci, která může přejít do chronicity. I z toho důvodu vám doporučujeme užívat preparáty od GYNELLA®.

Snažte se také zdravě jíst a sportovat. Tím vším posílíte imunitní systém a Candida se u vás dlouho neohřeje. A co více? Možná ani nezaútočí…