Do Chorvatska autobusem – pohodová cesta s jasným cílem

Cesta do Chorvatska může probíhat různými způsoby. Můžete jet klasicky autem jako spousta dalších. Je to jednoduché řešení, lidé se shodují na tom, že mohou zastavit kdykoliv potřebují, protáhnout se, jsou pány svého času a neohlížejí se na druhé. Ne všichni však cestu autem tolik vyzdvihují. Někdo preferuje letadlo, které je na místě suverénně nejrychleji. Co taková cesta autobusem? Je to, spolu s autem, jeden z nejpreferovanějších způsobů, jak cestovat na svou dovolenou. Tereza o tom ví své.

Autem jsme do Chorvatska jezdili dlouhé roky. S dětmi, když byly malé, se to asi jinak ani nedalo řešit. Mají jiné nároky, nevydrží dlouhé hodiny jen sedět, často jsme stavěly, nechávaly je vyběhat na hřišti, aby poté rychleji v autosedačkách usnuly. Když děti dorostly do věku, kdy už vědí, že v autobuse musejí sedět delší dobu, sáhli jsme po tomto dopravním prostředku. Nejsem zdatný řidič, takže většina cesty byla na manželovi, pro kterého to taky nebylo nic moc. Vždy po příjezdu si šel lehnout a tři hodiny prospal, zatímco já jsem šla s dětmi k moři. Dovolená Chorvatsko tak začínala pro každého jinak a během cesty manžel vypil hned několik káv a energy drinků“ vysvětluje důvody, proč se rozhodli pro autobus.

Nikdo nemládne, takže ho cesta vyčerpávala víc a víc. Do autobusu jsme nasedli a o víc se nestarali. Dětem jsem doma vymyslela zábavu dopředu, tahala s sebou několik knih, omalovánky, tablet s pohádkami i deku s polštářem. Poprvé jsem měla strach, ale dopadlo to nadmíru dobře. Chorvatsko autobusem děti zvládly, chvíli si četly, dlouho omalovaly a poté kreslily. Večer jsme jim pustily tablet s pohádkami a každého si uložily k sobě na sedadlo, kde rychle usnuly. Ráno jsme se probudili s výhledem na moře, odpočatí a manžel prohlásil, že už nikdy jinak než autobusem“ dodává Tereza.