Které cizí jazyky se často uplatňují při hledání nové práce?

Znalost jednoho nebo dokonce více cizích jazyků je v současné době, při hledání práce, téměř nutnost. Především v případě, pokud si chceme najít práci, která nás bude nejen bavit, ale také nám přinese odpovídající platové ohodnocení. Pokud známe alespoň jeden světový jazyk, máme možnost vybrat si takové nabídky práce, které nám umožní třeba i pracovní cesty do zahraničí. Pokud tedy přemýšlíme, jaké zaměstnání zvolit, může nám znalost cizího jazyka pomoci. Porozhlédnout bychom se měli po pracovních portálech, mezi něž patří cz.jobimi.com a prohlédněme si nejen nabídky práce Hradec Králové sami.

Jakým jazykům dávají zaměstnavatelé přednost?

Nejvíce žádaným jazykem je angličtina, především v případě, že se jedná o společnosti a firmy, které působí nejen u nás, ale i na mezinárodním trhu. Ty, velice často, mívají angličtinu jako jazyk vnitrofiremní a jeho dokonalou znalost považují za samozřejmost. V inzerátech se však často setkáváme i s požadavkem znalostí dalšího jazyka, může to být znalost pasivní, s možností dalšího vzdělávání, které dokonce firma nabízí. Vzhledem k tomu, že české firmy často obchodují s firmami patřícími do zemí Evropské unie, bývá často jako druhý jazyk požadovaná němčina a někdy dokonce francouzština. Pro znalost němčiny je to hned několik důvodů – jedním z nich je zeměpisná poloha a sousední státy a druhým fakt, že Německo představuje pro naše společnosti velmi důležitého obchodního partnera.

Pokud máme platný certifikát dokládající naši znalost cizího jazyka na vyšší úrovni, dokonce můžeme získat nejen dobrou pracovní pozici, ale také vyšší finanční ohodnocení. Jazykové certifikáty otevírají uchazečům daleko větší výběr práce Ostrava, než těm, kteří cizí jazyk neovládají nebo jej využívají pouze pasivně.

Také znalosti ruského jazyka se začíná dostávat do popředí. Vzhledem k tomu, že v současné době jeho výuka není povinná a je nabízen jen na málo kurzech, pokud jej ovládáme, máme obrovskou výhodu.