Přemýšlíte o erasmu? Co je důležité vědět? II.

V předchozím článku jste se dozvěděli základní informace o výběru země a univerzity, také něco málo o finanční dotaci. Co byste ještě měli vědět?

Podmínky pro vyjetí

Abyste vůbec mohli na erasmus vyjet, musíte splňovat určité podmínky, které si stanovuje univerzita. Většinou se týkají prospěchu či znalosti zahraničního jazyka. Pokud je však uchazečů málo, vezmou i studenty, kteří naprosto všechny podmínky nesplňují. Zjistěte si na stránkách vaší fakulty, jaké podmínky musíte splnit.

Výjezd na eramus

Důležité je také upozornit, že na erasmus můžete za své studium vyjet až 3 x , a to většinou ve druhém či třetím ročníku bakalářského studia, poté v navazujícím magisterském studiu a vyjet můžete i po studiu na pracovní stáž. Vždy můžete vyjet na semestr či dva. Až dva roky během pětiletého studia můžete strávit v zahraničí.

Podmínky pro splnění

Aby byl váš erasmus úspěšný, potřebujete během studia na zahraniční univerzitě splnit určitý počet kreditů, daný vaší univerzitou a mít spárován alespoň 1 předmět, ostatní jsou většinou volitelné. Veškeré podrobné informace však vždy najdete na stránkách vaší fakulty.

, , , , , ,