Přijímací zkoušky na VŠ: Zjistěte si o nich co nejvíce a nepodceňte přípravu

Čekají vás přijímací zkoušky na vysokou školu? Pokud o přijetí na danou školu opravdu stojíte, neměli byste přípravu na přijímací zkoušky v žádném případě podcenit. Co vše byste si měli zjistit?

Zaměřeno na podrobnosti

Na stránkách jednotlivých škol si vyhledejte fakultu, popřípadě i katedru a obor, který byste chtěli studovat. Na stránkách dané fakulty najdete veškeré podrobnosti o přijímacích zkouškách. Vyhledejte si, co od vás budou při přijímacích zkouškách vyžadovat, zda jsou jednokolové či dvoukolové a jakou četbu byste měli mít přečtenou. Některé fakulty poskytují přímo publikace, ve kterých je zpracováno vše, co byste k přijímacím zkouškám měli vědět.

Nepodceňte přípravu

Důležité je, abyste přípravu na přijímací zkoušky v žádném případě nepodcenili. Přečtěte si určenou četbu, podívejte se na okruhy týkající se přijímacích testů, popřípadě zkuste kontaktovat osoby, které v minulých letech přijímací zkoušky absolvovaly. Velmi vám to pomůže a budete mít jasnou představu o přijímacích zkouškách. Jen tak můžete projít úzkým sítem přijímacích zařízení.

, , , , ,