Semestr, blok, akademická půda aneb jak to chodí na VŠ

Vysoká škola se od té střední velmi liší. Dnešní článek vám přináší některé základní informace týkající se studia na vysoké škole. 

Vysokoškolská hantýrka

Určitě budete potřebovat znát vysokoškolskou hantýrku, například, co je to blok– vyučující jednotka, která trvá 1 hodinu a 35 minut, prostě o něco delší vyučovací hodina. Na vysoké škole nejsou pololetí, ale semestry. Za jeden rok studia projdete zimním a letním semestrem. Zimní semestr začíná většinou na konci září (na každé škole je to odlišné) a končí začátkem ledna, poté začíná zápočtový týden a zkouškové období, které trvá do první poloviny února. Následuje letní semestr, který je zakončen dalším zkouškovým obdobím v červnu. Dobrá zpráva je, že si některé zkoušky můžete dodělat i začátkem září, vždy však pod domluvě s učitelem.

Jiný přístup

Na vysoké škole čekejte jiný přístup od učitelů, nikdo se už nezajímá o váš prospěch, nikdo vás nebude stále informovat. Nezapomeňte učitele vždy oslovovat podle titulu, nikdy neříkejte všem učitelům “profesore”. Mohli byste učitele zbytečně ponížit a sebe ztrapnit.

, , , , , , ,