Učení na VŠ: Udělejte si systém dříve, než zjistíte, že nic nestíháte

Studium na vysoké škole vyžaduje samostatnost, cílevědomost a dávku organizace. Naplánujte si učení, psaní seminárek či závěrečné práce tak, abyste vše akorát stihli.

Začátek semestru

Na začátku každého semestru se většinou dozvíte, co budete muset splnit, abyste byli vy daném předmětu úspěšní. Pokud se jedná o různé seminární práce, referáty a četbu, začněte s jejich psaním co nejdříve. Ušetříte si tak práci ve chvíli, kdy na psaní prostě nebudete mít čas. Ideální je začít se psaním seminárních prací a odevzdat je co nejdříve, jelikož vám je učitel může několikrát vrátit. Četbu si rozvrhněte tak, abyste vše stíhali s předstihem a byli v klidu.

Nejde to tak rychle

Myslete také na to, abyste učení na dané předměty v klidu stíhali. Na střední škole jste se na testu učili třeba hodinu, dvě, na vysoké škole se na důležitou zkoušku můžete připravovat třeba celý týden. Proto je vhodné si učení rozvrhnout nebo se začít učit v průběhu semestru. Tato strategie se vám ve zkouškovém období opravdu vyplatí. Všechny zkoušky a zápočty totiž můžete udělat na první pokus a mít tak o měsíc delší volno mezi semestry či prodloužené prázdniny až na 4 měsíce.

, , , , , ,