Víte, jak efektivně a rychle najít práci?

Přišli jste o práci a nepatříte mezi typy lidí, kterým nevadí sedět doma na „zadku“. Ztráta zaměstnání může v některých lidech vyvolat pocity zbytečnosti a marnosti, které mohou vést až ke stavům úzkosti nebo depresím. Práce zajišťuje člověku nejen příjem nezbytný k živobytí, ale také pocit naplnění a duševní pohody. Lidé bez zaměstnání se často cítí odtrženi od reality a stranou od běžného života. Ačkoliv žijeme v době, kdy je pracovních sil nedostatek, někdy může trvat než si tu pravou práci pro sebe najdete. Mezitím můžete svůj volný čas vyplnit i jinými typy úvazků než je hlavní pracovní poměr.

Dohoda o provedení práce

Dohodu o provedení práce (DPP) můžete uzavřít i s několika zaměstnavateli najednou, důležitý je limit pro počet odpracovaných hodin, který je 300 hodin za rok. Limit nesmíte překročit. Pokud si vyděláte méně, jak deset tisíc korun nemusí za vás zaměstnavatel hradit zdravotní pojištění, platbě se však nevyhnete. Pro pojišťovnu jste osoba výdělečně činná, proto si pojištění budete muset uhradit ze svého. Nabídka práce Jihlava i ostatních měst se týká i dohod o provedení práce, proto nemusíte koukat koukat pouze po plném úvazku.

Dohoda o pracovní činnosti

Dohoda o pracovní činnosti (DPČ) funguje podobně jako DPP. Dohodu můžete uzavřít s několika zaměstnavateli najednou, ovšem tentokrát je limit odpracovaných hodin 20 hodin týdně. Nabídka práce Brno, Praha a ostatní česká města se týká také těchto úvazků.

Typy pracovních úvazků nemusí využít pouze lidé, kteří nemohou najít práci na hlavní pracovní poměr, ale využít ho mohou také matky na rodičovské dovolené nebo důchodci, kteří si chtějí nějakou korunu přivydělat nebo prostě jen být mezi lidmi. Všechny typy úvazků, včetně hlavního pracovního poměru naleznete v nabídce pracovního portálu hitprace.cz, kde objevíte nejen nabídky práce, ale také mnoho užitečných rad a zajímavých článků.