Umag – město tenisu

Umag patří mezi velká letoviska. Rozkládá se v severozápadní části Istrie. Svým návštěvníkům nabízí rozmanité možnosti ubytování chorvatsko, sportovních aktivit a zábavy.

Umag patří mezi stará města. Nachází se zde přístav a je to také významné přímořské lázeňské centrum. Pokud přijíždíte do Chorvatska ze severní strany, je to jeho první město této oblasti.

Charakteristika střediska

Toto letovisko je velmi oblíbené a vyhledávané. Panuje zde čilý turistický i společenský ruch. Představuje kombinaci starobylé historie a moderní současnosti. K vidění jsou zde jak historické památky dob dávno minulých, tak i nové a moderní stavby. Svým návštěvníkům nabízí moderní ubytovací zařízení, rozmanité druhy služeb a příjemné a vybavené pláže.

Někdy bývá nazýváno městem tenisu. Je zde velké množství tenisových kurtů a každým rokem se zde koná mezinárodní tenisový turnaj. Je to největší sportovní událost Istrie.

Možnosti ubytování

V Umagu se soustřeďují různé ubytovací služby. Na webu ubytovanivchorvatsku.cz si můžete objednat ubytování v luxusních hotelech, které se soustřeďují na rodiny s dětmi. Pokud hledáte více klidu, pak se zaměřte na hotelové apartmány nebo ubytování v soukromých vilkách. Na své si přijdou také milovníci kempaření. Kempy poskytují potřebné zázemí pro klidnou a pohodovou dovolenou. Samozřejmostí je ubytování v soukromí, přímo ve městě nebo v jeho blízkém okolí. Dovolena chorvatsko je zde tedy ideální.

Pláže

Pláže tohoto rekreačního střediska patří mezi velmi kvalitní a často vyhledávané a to na celém pobřeží západní Istrie. Velké množství pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. To dokládá, že pláže jsou čisté, bezpečné, udržované a nabízejí kvalitní zázemí i služby. Využít můžete klasické pláže, ale díky členitému pobřeží i malá zákoutí a zátočiny. Povrch pláží je oblázkový, ale je zde i velké množství betonových plošin. Pobřežní dno je písčité nebo pokryté jemnými oblázky. Většina pláží disponuje postupným vstupem do moře, je tedy vhodná i pro rodiny s malými dětmi nebo neplavce.