Vyplatí se investovat do alu kol?

Přemýšlíte nad investicí do alu kol? Pravděpodobně vás tato kola zaujala na vozech, které jste nedávno viděli. Není divu, každý se rád otočí za vozem, který těmito koly disponuje. Nemusíte být majitelem sportovního vozu, dnes si alu kola pořizuji majitelé všech typů vozidel. Na alu kolech je hezké,že existuje obrovské množství designových i barevných provedení, váš vůz tak bude s novými koly jistě originální. Vzhled je však jen jednou stranou mince, alu kola zlepší jízdní vlastnosti vašeho vozu, proto je mnoho řidičů bere jako standard a nikdy by si nepořídili plechové disky.

Jaké mají alu kola výhody?

Alu kola porazí plechové disky ve všech disciplínách. Tou první je váha, alu kola jsou lehoučká, nižší váha se postará i o nižší spotřebu a to při pravidelném cestování jistě oceníte. Alu kola nejsou vyrobena z hliníku, ale ze slitiny hliníku a hořčíku, případně dalších kovů. To dává těmto kolům skvělé vlastnosti, například v odvádění tepla. Alu kola velmi efektivně odvádějí teplo od brzd a pneumatik. Jsou také velmi pevná, odolají mechanickému poškození i korozi. Pevnost a lehkost poznáte při jízdě, která bude mít větší dynamiku a také získáte lepší akceleraci. Alu kola se skvěle udržují, postačí vám k tomu jen mýdlová vody a hadr, následně budou vždy vypadat jako nová. Zde můžete zapomenout na pořizování plastových poklic, ty se pořizují jen k plechovým diskům, alu kola jsou úchvatná a rozhodně je ničím nezakrývejte. Stanou se praktickou ozdobou vašeho vozu a této investice nikdy litovat nebudete.

Pokud jste se rozhodli pro jejich nákup, nejlépe tak uděláte online. Nejen, že na internetu máte lepší ceny, ale také větší výběr a z pohodlí domova si můžete v klidu vybrat taková kola, která se vám líbí nejvíce. Pro nákup je vhodný eshop Alupneu.cz. Abyste při výběru kol neudělali chybu, použijte zde konfigurátor alu kol, který vám podle vašeho vozu pomůže najít vhodná alu kola.